Sportfogadás Blog

Sportfogadásról mindent, és még többet!

Sportfogadás mint befektetés

2016. március 31. 14:14 - sportfogadasblog

Te szerencsejátékként, hobbiként, vagy esetleg befektetésként/vállalkozásként nézel a sportfogadásra? Sokszor hallani, hogy a fogadás nem azért lett kitalálva, hogy te nyerj, illetve hogy ebből nem lehet pénzt csinálni, nem lehet vele nyerni. és valóban, a fogadás tényleg nem azért van, hogy a fogadó jól járjon. mindig a fogadóirodának, a "banknak" van előnye itt is, ugyan úgy, mint a kaszinók esetében. Ám itt van egy hatalmas előnye a fogadónak, méghozzá az idő. az oddsokat általában napokkal az esemény előtt állapítják meg a bookmakerek, és habár a legtöbb információ bele van kalkulálva az oddsba, nekünk mégis megvan az az előnyünk, hogy információt szerezhetünk akár az utolsó pillanatig. például: egy kulcsjátékos lesérült a mérkőzés előtti edzésen. ez biztos, hogy hatással lesz az oddsokra, de ha hamarabb érünk oda, mint hogy a bukik módosítsanak máris előnyre tettünk szert velük szemben. ilyen tényezők lehetnek még az esetleges játékosfizetéssel kapcsolatos problémák, csapaton belüli nézeteltérések, edző megbuktatására tett kísérletek, stb. (most elsősorban a fociról beszélek). tehát lehetséges előnyt szerezni, pénzt keresni, nyerni meg pláne, hogy lehetséges, rengetegen élnek sportfogadásból, pl., csak, hogy a leg ismertebb hendikeppert említsem: Billy Walters dollár milliókat szerzett sportfogadással, a helyes információkra alapozva. az információ, pláne, ha olyan információ birtokában vagyunk, amit kevesen ismernek hatalmas előny az élet minden területén, így a fogadásban is. minden esetre még így is elég körülményes legyőzni a bukikat.

Ha a tőzsdét említem a legtöbb embernek nem az ugrik be, hogy oda hazárdírozni járnak a népek, hanem a komoly üzletemberek, a Wall Street, a spekulációk. pedig ott is rengetegen csak hazárdíroznak. De vajon mi külömbözteti meg a tőzsdén, vagy a fogadóirodáknál sikeres embereket a sikertelenektől? A higgadtság, eltökéltség, helyes pénz menedzsment, és nem utolsó sorban a megfelelő információk ismerete. Ezért nagyon fontos, hogy ismerjünk legalább egy sportágat behatóan, és lehetőleg főleg arra koncentráljunk. rengeteg felszínes tudást össze lehet szedni az interneten, de hogyha az ember nem követi napról napra az eseményeket, nem néz meccseket nagyon hamar el lehet veszteni a fonalat, aztán megint csak bukni, bukni, bukni. Fontos, hogy tudjuk mérlegelni az adott sportágban például mekkora hatása van a meccsre egy-egy kulcsjátékos hiányának, az időjárásnak, milyen a sport tempója, mennyire random események a gólok, az előző meccseken milyen helyzetkidolgozásokat láthattunk, mi volt a taktika. ezek mind elengedhetetlen információk, és ezek ismerete nélkül nem lehet biztos az ember a dolgában. csapatsportoknál a játékosokkal is tisztában kell lenni, illetve figyelembe kell venni az adott liga sajátosságait. (pl. csak nagy általánosságban: az olasz középcsapatoknál sok a döntetlen, az ausztrál, illetve holland foci ligákban sokszor 2,5 feletti a gólok száma, a PL-ben sok a kontakt, sokszor van bunker foci, stb.)

Hogyha az ember erre adja a fejét muszáj mérlegelnie, és a lehető legjobb döntéseket meghoznia adott időn belül. szóval ennyire szerencsejáték a sportfogadás. szerintem semmivel nem nehezebb, mint mondjuk a tőzsde, csak más jellegű információkat kell begyűjtenünk, és más tudást igényel, ez igaz, de hogy bármivel kevesebb szakértelmet igényelne, mint mondjuk a tőzsdézés azonos szinten, az egyáltalán nem biztos.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://sportfogadasblog.blog.hu/api/trackback/id/tr738548684

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása